Контакт-центр (0362) 461-104
 
Контакт-центр (0362) 461-104

Новини

27.07.2020 / 10:31

400 судових справ ініціював «Рівнегаз» проти боржників

Цьогоріч біля майже 27,3 тисячі побутових споживачів із 264 тисяч не сплатили АТ «Оператор газорозподільної системи «Рівнегаз» жодної копійки за доставку газу. Тому, починаючи з липня 2020р. Акціонерне товариство «Рівнегаз» звернулося до суду із заявами про стягнення заборгованості із 400 споживачів за послуги розподілу природного газу.
Неплатежі населення за доставку газу зростають Неплатежі населення за доставку газу зростають ФОТО: АТ "Рівнегаз"

Асоціація газового ринку України повідомляє, що заборгованість населення перед Операторами ГРМ за розподіл газу в 2020 році збільшилася до 700 млн грн. Таке зростання на додачу до неоплачених споживачами послугами розподілу газу у попередні періоди веде до боргової кризи у всій газовій галузі.

За даними Асоціації газового ринку України, побутові споживачі з початку року не сплатили операторам ГРМ за роботу по розподілу газу 700 млн грн. Про це на Ukrainian Gas Open повідомив голова Асоціації газового ринку України Денис Сенектутов. Загалом по Україні заборгованість всіх груп споживачів за розподіл газу складає перевищує 2 млрд. грн. За даними Асоціації, в окремих областях рівень розрахунків за розподіл газу не перевищує 50%.

«Ситуація ускладняється поширенням в Україні коронавірусу, а також мораторієм на відключення боржників від газопостачання. У багатьох областях нараховуються десятки тисяч домогосподарств, які з початку року ще жодного разу не сплатили за доставку газу», - зазначив голова АГРУ.

Не краща ситуація і з розрахунками населення за газ, як товар. Станом на липень споживачі боргують за газ близько 24 млрд грн. На додачу борги виробників тепла для потреб населення за вже спожитий газ перевищили 45 млрд грн.

На думку голови АГРУ слід розглянути можливість списання такої заборгованості та затвердити тарифи, які повністю покривають витрати із розподілу газу. Саме таким чином буде забезпечена своєчасність розрахунків в газовій галузі в майбутньому.

«Боргова проблема потребує вирішення. Причому не за рахунок споживачів. Прикладом цивілізовано   вирішення проблеми є закон про списання боргів на ринку електроенергії, який вступив в дію 14 липня», - сказав Денис Сенектутов. 

В АГРУ підтримують механізм по списанню заборгованості по всьому ланцюжку доставки газу для населення та підприємств ТКЕ, запропонований в законопроекті 3800-1. Це дозволить провести фінансове оздоровлення та забезпечити  економічну стабільність як  всіх підприємств галузі, так і державного Оператора ГТС.

АТ «Рівнегаз» просить споживачів природного газу своєчасно розраховуватися за послуги розподілу природного газу, не чекаючи судових рішень. Адже в такому разі фінансове навантаження на сімейний бюджет зростає. Оскільки боржник зобов’язаний окрім самої суми боргу сплатити ще судові витрати та витрати пов’язані з примусовим виконанням рішення суду.