Контакт-центр (0362) 461-104
 
Контакт-центр (0362) 461-104

Новини

07.02.2017 / 15:29

«Рівнегаз» провів серію публічних аналізів якості газу

Якість газу з різних точок відбору перевіряли в присутності представників ЗМІ та громадськості. Результати лабораторних аналізів засвідчили, що в усіх пробах основний показник якості газу – калорійність - на Рівненщині на 8-9% перевищує вимоги державного стандарту. Що стосується різниці в калорійності, то для справедливої сплати за використаний газ в Європі використовують його перерахунок з кубичних метрів в енергетичні одиниці – зазвичай це кВт*год.
Відбір проби газу на ГРП 28 м.Рівне Відбір проби газу на ГРП 28 м.Рівне ФОТО: ПАТ "Рівнегаз"

ПАТ «Рівнегаз» 2 лютого провело прес-тур, учасники якого мали можливість прийняти участь в перевірці фізико-хімічних показників газу в газорозподільчий системі, а також пересвідчитись, що будь-яке втручання у герметичну систему газопроводів з метою «розбавити» паливо є технічно та фізично неможливим. У присутності журналістів було відібрано проби блакитного палива і задля максимальної  об'єктивності проведено їх дослідження у трьох лабораторіях: ПАТ «Рівнегаз», ТОВ «Рівнетеплоенерго» та ДП «Рівнестандартметрологія».

Спершу для дослідження газ відбирали у котельні «Рівнетеплоенерго». Керівник лабораторії контролю якості газу цієї компанії Жанна Ткачук розповіла, що на підприємстві відбір і контроль якості блакитного палива проводиться регулярно. І результати лабораторних досліджень засвідчують: газ, який постачається споживачам області, завжди відповідає державному стандарту.

  • «Середній показник теплоти згоряння палива за період опалювального сезону 2016 року становив 8183 Ккал/м3», - повідомила Жанна Ткачук.

За даними держстандарту, калорійність природного газу, що надходить споживачам, повинна бути не меншою 7600 Ккал/м. куб. Чим вища калорійність, тим менший обсяг блакитного палива необхідно витратити споживачу для буденних потреб.

Далі проби газу для аналізу провели на газорозподільних пунктах ПАТ «Рівнегаз». В одному випадку калорійність газу становила 8 231 Ккал/м3, в другому – 8 233 Ккал/м3.

  • «Нарікання споживачів на нібито неякісний газ найчастіше пов’язані з технічним станом самих котлів, колонок та інших газових приладів, - пояснив головний метролог ПАТ «Рівнегаз» Олексій Тарасюта. – Горіння газу може погіршитися навіть через герметично закриті пластикові вікна в приміщенні. Щоб спалити, наприклад, 1 куб. м газу, необхідно 10 куб. м повітря".

Маніпулювати складом газу «Рівнегаз» не може, оскільки газорозподільча система є герметичною і втручання в її роботу, а тим паче закачування повітря є вибухонебезпечним. Розвести газ азотом чи іншими негорючими газами технологічно дуже складно та економічно не вигідно. Так, чистий азот (без домішки вибухонебезпечного кисню) коштує значно дорожче природного газу.

Результати лабораторних аналізів засвідчили, що основний показник якості газу – калорійність -  на Рівненщині на 9% перевищує вимогу державного стандарту. Проте в різних точках відбору його теплотворна здатність коливається. Звідси бажання споживачів сплачувати за використану енергію, як це давно відбувається в Європі, є справедливим.

З’ясувати скільки ж енергії затрачається для обігріву приміщення чи приготування їжі під час спалювання одного кубометра газу українські споживачі зможуть вже найближчим часом. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) 26 січня 2017 року прийняла постанову "Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП про введення на ринку природного газу використання одиниць енергії". Документом передбачено, що разом з обсягом спожитого палива в кубометрах, у рахунках за газ буде вказано розмір використаного ресурсу в енергетичних одиницях, тобто кіловатах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) та мегаджоулях (МДж/м3).