Контакт-центр (0362) 461-104
 
Контакт-центр (0362) 461-104

Новини

22.08.2017 / 15:38

За перше півріччя 2017 року «Рівнегаз» на 5% збільшив обсяги розподілу газу

За 6 місяців 2017 року обсяги розподілу природного газу ПАТ «Рівнегаз» склали 288.2 млн. куб. м газу, що на 13.8 млн. куб. м ,більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Приріст споживання газу на Рівненщині відбувся за рахунок збільшення його використання всіма категоріями споживачів.
газові мережі газові мережі ФОТО: ПАО Ровногаз

У першому півріччі 2017 року споживачі Рівненщини спожили на 13,8 млн. куб. м більше природного газу, ніж у 2016 році, тобто приріст склав 5%. Населення області, яке використовує газ для побутових потреб, збільшило його споживання на 4,1%,  промислові підприємства - на 6,6 %, підприємства ТКЕ – на 7,0% та установи та організації Рівненщини, що фінансуються з державного бюджету – на 4,6 %.

Зростання обсягів споживання природного газу серед населення зумовлене холодними погодними умовами та чиною системою надання субсидій, яка не стимулює споживача економити блакитне паливо.

«У Рівненській області  71% побутових споживачів газу отримують субсидії або пільги на газ. На ці нарахування, які по суті не є «живими грошима», компанія повинна сплачувати державі ПДВ зі своєї тарифної виручки, що призводить до нестачі обігових грошей для провадження виробничої діяльності», - наголошує директор комерційний ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.

Окрім того, через сезонність надходження коштів від тарифу на розподіл газу, які залежать від обсягів споживання палива, компанія не може в літню пору в повному обсязі профінансувати всі заплановані заходи. А це майже 90% робіт з обстеження, ремонту та профілактики газорозподільної системи області. Щоб уникнути аварійних ситуацій, забезпечити споживачам безперебійне та безаварійне газопостачання, необхідно щоб кошти із тарифу на розподіл газу надходили рівномірно впродовж року. За ці гроші ПАТ «Рівнегаз» купує необхідне обладнання та матеріали, утримує газопроводи у належному стані, проводить ремонт та обслуговування газових мереж, забезпечує роботу аварійно-диспетчерської служби та ін.