Контакт-центр (0362) 461-104
 
Контакт-центр (0362) 461-104

Прес-релізи

08.08.2018 / 11:58

ПАТ «Рівнегаз» бракує більше 20 млн. грн. для ефективного забезпечення роботи АДС

Аварійно-диспетчерська служба ПАТ «Рівнегаз» є одним із ключових структурних підрозділів підприємства. Але цього року недофінансування роботи цієї служби складе близько 20 грн. Аварійно-диспетчерська служба (АДС) ПАТ «Рівнегаз» за перших 6 місяців поточного року виїжджала за викликами споживачів природного газу Рівненщини майже 6418 разів.

Це в середньому 36 аварійних заявок на добу. З них майже 76,5 % пов’язані із витоками газу. Решта – із механічними пошкодженнями та несправністю газових приладів та обладнання.

Щорічно для забезпечення роботи  АДС ,ПАТ «Рівнегаз» потребує щонайменше 54,4 млн. грн., з яких тарифом покривається лише половина. Тому коштів закладених на ці цілі в діючому тарифі критично не вистачає.

Лише витрати на паливно-мастильні матеріали для потреб аварійно-диспетчерської служби на рік складають майже 1,5 млн  грн. Це 19 % від загальної річної суми витрат на ПММ по підприємству. Аварійно-диспетчерську службу необхідно також вчасно забезпечувати спеціальним обладнанням, усіма необхідними матеріалами та спецодягом.

«В роботі АДС, яка постійно пов’язана із небезпекою та ризиком, важливими є професіоналізм та досвід персоналу. На сьогодні, на жаль, через низький рівень заробітної плати, нам все важче втримати спеціалістів. Ця важлива складова та інші витрати підприємства неодмінно мають бути враховані при затвердженні регулятором тарифу на розподіл природного газу», - каже комерційний директор ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.

Згідно даних Державної служби статистики України, середня місячна заробітна плата працівника, зайнятого у промисловості України, в травні 2018 року, склала 9 387, тоді, як на підприємстві – всього лиш 6152 грн. Звісно, це є негативним фактором, який сприяє високому показнику плинності кадрів та відтоку спеціалістів у цій сфері.

У 2017-2018 роках ПАТ «Рівнегаз» неодноразово надавало до НКРЕП розрахунки економічно обгрунтованих тарифів, з урахуванням фактичних витрат компанії на надання послуг  розподілу газу, проте, вони так і не були затверджені регулятором.

Джерело:
 
  • Фахівець зі зв’язків з громадськістю:
    Левчук Вікторія Вікторівна
    Тел.: +380 362 64 39 02
    E-mail:press@rvgas.com.ua